Welcome to Fundacja W drodze do marzeń   Click to listen highlighted text! Welcome to Fundacja W drodze do marzeń

Nasze inicjatywy

Edukację ekologiczna trzeba uprawiać na każdym etapie naszego życia. Zeszłoroczny Festiwal EkoJamna spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony jego uczestników. Tegoroczna edycja zaplanowana na 1 września miała swój początek w postaci warsztatów dla dzieci, podczas których uczestnicy tworzyli bomby nasienne, pozwali przyrodę oraz w formia gier i zabaw uczyli się jak dbać o nasza planetę.

Za nami pierwsze warsztaty w ramach dwuletniego projektu Małopolska postaw na edukację. Tym razem z warsztatów gastronomicznych skorzystali uczniowie SP w Siekierczynie. Dzieci pod czujnym okiem Pani Eweliny przyrządziły racuchy z jabłkami oraz miętoladę 🙂 Kulminacją była oczywiście degustacja samodzielnie przyrządzonych potraw. Przed nami warsztaty artystyczne. oraz wycieczki survivalowe.

Nasze projekty które w roku 2023 zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego:

W ramach projektu pn. „Podniesienie samooceny dzieci i młodzieży na progu dojrzałości” Fundacja przeprowadziła cykl wykładów połączonych z pokazami doświadczeń naukowych przeprowadzonych przez studentów Koła Naukowego Bozon AGH. Uczniowie szkół małopolskich skorzystali również z cyklu spotkań podczas zajęć interpersonalnych, pracując z trenerem specjalizującym się w zapobieganiu przemocy rówieśniczej.

Warsztaty integracyjne podczas których uczestnicy uczyli się techniki dekupażu, inaugurowała otwarcie ścieżki integracyjno-dydaktycznej w Jamnej. Z umieszczonych tablic możemy się dowiedzieć jaki gatunki zwierząt zamieszkują pobliskie lasy, których grzybów należy się wystrzegać podczas zbierania grzybów czy przypomnieć sobie jak wygląda nasz układ słoneczny.

W ramach poszerzania horyzontów wiedzy dzieci i młodzieży w Małopolsce Fundacja zorganizowała cykl warsztatów edukacyjnych o profilu ekologicznym, artystycznym i poznawczym. Z oferty nieodpłatnych warsztatów skorzystało ponad 200 uczniów z Województwa Małopolskiego.

Dzięki staraniom Fundacji teren przy Schronisku Dobrych Myśli zyskał nowe atrakcje integracyjno-edukacyjne. Zainstalowane urządzenia pozwolą na wspólna integrację rodzin odwiedzających turystyczną miejscowość, wiata z schludną i bezpieczną nawierzchnia, pozwoli na odpoczynek w godnych warunkach po trudach podróży po Małopolsce.

Kultura na prowincji to nowy projekt zainicjowany przez Fundację w ramach którego zorganizowaliśmy: koncert Andrzeja Wawrzyniaka i Martyny Majchrzak, Spektakl Teatralny  Sex dla Opornych oraz koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Ireny Salwowskiej z zespołem. Wydarzenia spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony odbiorców. Dla nas szczególnym momentem było wystawienie spektaklu teatralnego w wykonaniu rzeszowskiego Ave Teatru.

W ramach projektu Dary natury na Małopolskim stole zachęcamy do skorzystania z przepisów na przygotowanie Dunajeckich otoczaków oraz Zupy dyniowej. Na co dzień w Jamnej potraw tych możecie skosztować w Schronisku Dobrych Myśli

Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego  FWDDM w ramach poprawy dostępności do atrakcji turystycznych oraz poprawy bezpieczeństwa odwiedzających Pogórze Rożnowskie turystów, utwardziła teren do ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego, poprawiła w doświetleniu tego terenu oraz zakupiła defibrylator, który na stałe znajduje się w Schronisku Dobrych Myśli w Jamnej. Chętni zostali przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy z użyciem urządzenia AED. Działania te z cała pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i dostępności.

W ramach Koncertów Dobrych Myśli dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego,  mieliśmy przyjemność zorganizować koncert Piotra Selima wraz z Hanna Lewandowską, do której poezji głównie tworzy artysta oraz koncert U Studni w towarzystwie  krakowskiego pety Adam Ziemianina. Frekwencja dopisała na obu wydarzeniach, atmosfera była wspaniała. Wdzięczni za wsparcie kulturalnych inicjatyw, przygotowujemy kolejne wydarzenia.

Zakończyliśmy realizację projektu w ramach Małopolskiej Akcji Humanitarnej Fundusze Europejskie dla Ukrainy. Wsparcie granatowe EFS dla NGO i JST – integracja społeczna, rynek pracy, edukacja i zdrowie

Projekt został dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach reakcji Unii na Pandemię COVID-19

W ramach projektu zrealizowaliśmy koncerty integracyjne, warsztaty, naukę języka polskiego oraz wycieczki poznawcze po Małopolsce. Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem prze ich uczestników. To już kolejna inicjatywa podejmowana przez fundację na rzecz uchodźców z Ukrainy którzy zdecydowali się w Polsce przeczekać trudny czas. Fundacja angażuje się w pomoc uchodźcom od początku konfliktu na Ukrainie. Rozpoczęła swoją pomocową działalność na rzecz społeczności ukraińskiej, pomagając znaleźć nocleg m.in. w Chatce Włóczykija w Jamnej.

W 2022 roku dzięki wsparciu przyjaciół oraz instytucji kultury Fundacja W drodze do marzeń angażowała się w organizację ponad 20 wydarzeń muzycznych.

Fundacja W drodze do marzeń od poczatku wojny na Ukrainie angażuje się w pomoc uchodźcom, organizując noclegi, pomoc humanitarną, transport, pomoc medyczną i socjalną. Dzięki wsparciu naszych partnerów nieustannie organizujemy naukę języka polskiego oraz podejmujemy inicjatywy mające na celu integrację osób z Ukrainy które próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości w Polsce.

W 2022 roku udało nam się zrealizować kolejny projekt edukacyjny dzięki wsparciu WFOŚ. W zajęciach wzięło udział ponad 400 uczniów z Małopolski. To kontynuacja inicjatywy podjętej w 2020 roku pod nazwa Ekoprzygoda z Włóczykijem, która została nagrodzona przez Kapitułę podczas uroczystej Gali  Ekolaury.

Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego z Jamnej możemy podziwiać panoramę Pogórza Rożnowskiego przez ogólnodostępną lunetę widokowa. Luneta została zamontowana dzięki staraniom Fundacji W drodze do marzeń na tarasie widokowym przy Schronisku Dobrych Myśli.

Fundacja w swojej ofercie ma do wypożyczenia rowery MTB, dzięki którym można zwiedzić Pogórze Rożnowskie i podziwiać walory przyrodnicze i atrakcje turystyczne spokojnej okolicy.

Dla osób pragnących utrwalić swoje wydarzenie lub zrealizować krótki film promocyjny z użyciem drona lub karki sportowej, fundacja posiada specjalną ofertę. Cały dochód z realizacji tych projektów przeznaczamy na działalność statutowa organizacji.

W 2019 roku Fundacja zorganizowała 10 Festiwal piosenki turystycznej Pod Słońce.

https://www.facebook.com/Fundacja-W-drodze-do-marze%C5%84-105998518037204

Accessibility Toolbar

Click to listen highlighted text!